Comment

Kes me oleme?

Longfold on Eesti turul väga uus ja paljudele veel tundmatu nimi. Kuid tegelikult on sellel isehakanud õpilasfirmal suur potentsiaal kasvada  ja saada Eesti uueks innovatsioonilaineks. Mida kujutab endast meie tiim ning millise panuse tahame meie turule anda?

Õpilasfirma asutajateks on kolm neiut Jakob Westholmi Gümnaasiumist ja Vanalinna Haridus Kolleegiumist: Susanne Ruumet, Kertu Sassiad ja Kati Elise Soikonen (vasakult paremale)

Noorte unistuseks oli olla teistest õpilasfirmadest erinev ning luua midagi meeldejäävat, millest tuntakse ise puudust. Mõte toota kokkupandavaid rulasid tuli vajadusest läbida iga hommik vahemaid, et liikuda bussipeatusesse ja pärast tagasi.

"Elame kõik kolmekesi linnast väljas ja seetõttu on hommikul bussile päris pikk maa jalutada," tõdeb firma turundus- ja müügijuht Kati. "Olen näinud tihti olukordi, kus õpilasi ei lasta rula või tõukerattaga maaliini bussidesse sisse, põhjusel, et see segab või määrib (mustad rattad) kaasreisijaid. Ka linnas laialt levinud Bolti või Tuule tõukerattaid ei saa kaugemates piirkondades kasutada, sest neid pole väljaspool sõidutsooni võimalik kuhugi parkida. Mõtlesime, et meie probleemi lahendaks sõiduvahend, mis oleks võimalikult kompaktne, aga samas lihtsasti kasutatav."

Otsus luua kokkupandav rula tuli tiimil üpris kiiresti ja ootamatult. "Kertu pakkus selle idee kohe välja, aga alguses see mulle üldse ei meeldinud", meenutab Kati. "Mõte tundus keeruline ja ma polnud kindel, kuidas suudame selle realiseerida. Kui esimene rula prototüüp sai valmis muutsin aga täielikult oma meelt." Tiimil kulus kuid, et jõuda tooteni, mis hetkel pildil on. "Esimese rula jaoks ostsime lihtsalt poest uksehinged ja kasutasime mu venna longboardi rattaid", räägib tootmisjuht Kertu. "Me töötame mu sõbranna isa mööblitöökojas ning lõikame lauad nullist ise välja, kasutades ära seejuures ülejäänud vineerplaate." 

Mõni nädal peale esimeste prototüüpide valmimist pöördusid tüdrukud abipalvega TalTechi tootearendus osakonna poole. Kertu: "Meil oli vaja olla kindel et longboard saab olema vastupidav ja igatpidi turvaline. Lisaks pidime ise väljatöötama süsteemi, mis lukustab laua, et see ei murduks sõidu ajal. " TalTechist ulatas Longfoldile abikäe Toivo Tähemaa, TalTechi tootearenduse õppetooli juht. 


Add a comment

Email again: